Yasnaya Polyana Co-working.

Proje Açıklaması

Uygulanan proje – Yasnaya Polyana Coworking..
St. Petersburg'un kalbinde yeni bir çalışma alanı. Yazarın tasarımı ile bir modern ofis.

Proje kapsamında kendi üretimimiz olan ve modern mekanlara kişilik katan fonksiyonel ankastre lineer armatürler ve sarkıt Y şeklinde armatür serileri kullandık.

Yüksek kaliteli HOKASU aydınlatma ekipmanlarının yardımıyla birlikte ofislerde çalışan girişimcilerin verimliliğinde ve üretkenliğinde önemli bir artış sağlamayı başardık. Aynı zamanda Japon üreticinin rafine lambaları, odaya şık ve modern bir görünüm kazandırmaktadır.

Uzay Koridoru

Parlak ekranlı 16 kişilik bir çalışma alanı, Alexander Dashevsky'nin tablosu "Colosseum" ve modern bir aydınlatma senaryosu: İşte Yasnaya Polyana Coworking. Ofisin cephesi, odalara doğal ışığın geçişini engelleyen eski bir binaya bakmaktadır - bu dezavantaj, alan içindeki orijinal ışık projelendirmeleri ile telafi edilmiştir.

Doğru ışık kullanımı, birlikte çalışan girişimcileri çalışmaya motive eden, ruh hallerini iyileştiren ve aynı zamanda tasarım için dekorasyon görevi gören görsel efektler yaratmaktadır.

HOKASU S50'nin kaotik bir şekilde düzenlenmiş gümüş renkli ışık çizgileri sayesinde mekanın hacmini iletmesi, stilistlik çözümleri vurgulaması ve uygun bir atmosfer yaratması hedeflenmektedir. Mat difüzörlü S50 serisi, homojen aydınlatma sağlamakta ve bu sayede pikselleşme yaşanmasının önüne geçmektedir.

Yeniden Doğan Alan

Lev Tolstoy Meydanı manzaralı 24 kişilik çalışma alanı. Bu alanın bir özelliği, konağın restore edilmiş tuğla duvarıdır. Mekan loft tarzında tasarlanmıştır. Alanın iç tasarımı, ünlü Rus sanatçı Alexander Dashevsky'nin "Bomb Shelter" adlı tablosu ve Mikhail Buntin'in heykelleri ile tamamlanmaktadır.

Çalışma yüzeyi üzerinde ışığın eşit dağılımını sağlayan, her çalışma masasının üzerine mat, difüzörlü bir ışık hattı yerleştirildiği için alan verimli çalışmaya uygun hale gelmiştir.

Özellikle Yasnaya Polyana için aydınlatma tasarımı optimize edilmiş olup, alan için özel tasarlanan gümüş renkli HOKASU S50 lineer armatürler üretilmiştir. S50 serisi, ofis alanı için modern bir çözümdür; ürünler net bir geometriye ve eşsiz bir tarza sahiptir.

Yasnaya Polyana Coworking, Petrogradskaya'daki Lev Tolstoy Meydanı'ndaki tarihi bir konakta yer almaktadır. Ofislerin bulunduğu bina 1903 yılında inşa edilmiştir. Başlangıçta, V. M. Korzinin'in karlı evini ve Sovyet zamanlarında ortak daireleri barındıran bina, günümüzde modern ofis olarak kullanılmaktadır. Eski ortak daireleri rahat bir çalışma alanına dönüştürmek iki yıldan fazla sürmüştür - bu süre kapsamında elden geçirme, tasarım projesinin geliştirilmesi ve uygulanması gibi işlemler yürütülmüştür. Ana amaç, iç mekanının modern teknolojilerle birleştirildiği ve her detayın üretken çalışmaya ve yaratıcılığa ilham verdiği bir alan yaratmaktı.

Beğendiniz mi?

Sizin için yapalım

Gönder